Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Oczytany - Blog Justyny Sobolewskiej Oczytany - Blog Justyny Sobolewskiej Oczytany - Blog Justyny Sobolewskiej

29.07.2016
piątek

Zapraszam do Szczebrzeszyna

29 lipca 2016, piątek,

Już w niedzielę, 31 lipca, rozpocznie się w Szczebrzeszynie druga edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego, którego w tym roku jestem kuratorką.

Festiwal potrwa do 7 sierpnia i będzie na nim nie tylko mnóstwo spotkań literackich i debat (o czytelnictwie, o przyszłości regionu, o tym, dlaczego powieści są coraz dłuższe, czy o polskiej estetyce architektonicznej), ale również wystawy, monodramy i koncerty: m.in Wodecki i Mitch & Mitch czy Adam Strug.

Od rana od wieczora, dla dzieci, nastolatków i dla dorosłych. Wśród zaproszonych gości są: Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Małgorzata Szejnert, Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Grażyna Plebanek, Katarzyna Tubylewicz, Maja Komorowska, Iwan Wyrypajew, Jerzy Trela, Ziemowit Szczerek, Marcin Wicha, Zygmunt Miłoszewski, Angelika Kuźniak, Michał Rusinek, Kora i Kamil Sipowicz, Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller, Cezary Łazarewicz i Ewa Winnicka, Marcin Kołodziejczyk, Łukasz Orbitowski, Stanisław Łubieński, Michał Książek, Barbara Klicka, Jakub Kornhauser, Bohdan Zadura, Adam Wajrak, Grzegorz Kasdepke i wielu innych.

Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Czekamy w Szczebrzeszynie – nad rzeką, na łące (pod namiotem jeśli będzie padał deszcz :)).

via GIPHY

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Wielkie gratulacje! Aż trudno wyobrazić sobie lepszą reprezentację polskiej kultury zgromadzoną w jednym miejscu i czasie! Widać, że teraz ze Strzebrzeszynem, nie tylko brzmiący tam w trzcinie chrząszcz, będzie się kojarzył!

 2. Zbaraniałem po zapoznaniu się z listą gości. Ależ udało się Pani zebrać śmietankę, polskiego życia kulturalnego . Już odniosła Pani sukces.
  Żałuję, że nie mogę tam być. Można to jakoś śledzić z daleka? Czy będą jakieś archiwalia, reportaże?
  Trzeba to jak najszerzej rozpropagować. Czuję, że będzie to wydarzenie wyjątkowe. Gratulacje.

 3. Znałem Amerykanina, który specjalnie pojechał do Szczebrzeszyna. Nawet się nauczył go dobrze wymawiać, ale poległ przy nazwie „Szczyrzyc”.

 4. którego w tym roku jestem kuratorką.
  ………………………………………………………………………………
  Gratuluję.
  Oby dobra polszczyzna częściej była widoczna/czytana i słyszana w mediach co dzisiaj raczej jest rzadkością.